GP Kataru, kvalifikace: startovní rošt všech kubatur

GP Kataru, kvalifikace: startovní rošt všech kubatur: titulní fotka Do nedělního závodu si v Kataru vybojovali Pole Position jezdci: 125 - Smith; 250 - Debon, Abrahám je 11. a Pešek je 16.; MotoGP - Lorenzo.

125 ccm

V pátečním tréninku, stejně jako v kvalifikaci byl nejrychlejší anglický mladíček Bradley Smith, kerý vystrkoval růžky už ke konci loňské sezóny.

V rozhodující sobotní kvalifikaci Bradley Smith (Aprilia) uhájil první místo, když o necelých sedm setin porazil úřadujícícho šampiona, Maďara Talmacsiho (Aprilia). První řadu bude zakončovat Mike di Meglio (Derbi) z Francie a Smithův krajan, Scott Redding s motocyklem Aprilia. S těch známějších se boj o pozice na startu vůbec nevydařil T. Koyamovi, který bude startovat až z 6. řady.

Postavení na startu – 1. Smith, 2. Talmacsi, 3. di Meglio, 4. Redding, 5. Webb, 6. de Rosa, 7. Terol, 8. Gadea, 9. Olive, 10. Corsi.

250 ccm

V první kvalifikaci zajel nejlepší čas Barbera. V těsném rozestupu za vítězem protli cílovou čáru Pasini a Bautista. Naši jezdci skončili oba v první polovině druhé desítky, Pešek byl 13. a Abrahám 14.

Sobotní večer nejlépe vyšel trojici Španělů v pořadí Debon, Barbera a Bautista. Na posledním místě první řady je Fin Mika Kallio, ale velmi silná je i druhá řada s Pasinim a Simoncellim. V třetí řadě startovního roštu, na 11. místě, stojí Karel Abrahám a Lukáš Pešek odstartuje do závodu z 16. místa.

Postavení na startu – 1. Debon, 2. Barbera, 3. Bautista, 4. Kallio, 5. Pasini, 6. Simoncelli, 7. Luthi, 8. Takahashi, 9. Espargaro, 10. Locatelli, 11. Abrahám16. Pešek.

MotoGP

V prvním měřeném tréninku nenechal Casey Stoner nikoho na pochybách, kdo je úřadujícím mistrem světa královské kubatury. Překvapením bylo druhé a třetí místo, kde se usadila dvojice dravců z dvěstěpadesátek, Lorenzo a Dovizioso. V druhém tréninku se první dvě místa neměnili, na třetí se vmáčkl mistr světa Superbiků, James Toseland.

V sobotním tréninku a generálkou na kvalifikaci se nic neměnilo, první Stoner a druhý Lorenzo. Na třetí místo se dostal „The Doctor“, Valentino Rossi. V samotném boji o Pole Position vypálil všem rybník „Mistr Chupa-Chups“, Jorge Lorenzo. Druhé místo vybojoval Toseland a třetí dojel Edwards. A kde jsou ta známá jména? Stoner bude mít ještě dobrou pozici, startuje z prvního místa druhé řady, ale Rossi je sedmý a třeba Melandri s továrním motocyklem Ducati do závodu vyrazí až z 16. místa.

Postavení na startu – 1. Lorenzo, 2. Toseland, 3. Edwards, 4. Stoner, 5. de Puniet, 6. Hayden, 7. Rossi, 8. Pedrosa, 9. Dovizioso, 10. Hopkins.