Jiří Mičánek vyhrál obě finále na Hockenheimu

Jiří Mičánek vyhrál obě finále na Hockenheimu: titulní fotka Velkým úspěchem závodníka Jiřího Mičánka skončily dva finálové závody seriálu Porsche Super Sports Cupu na Hockenheimu. K sobotnímu jednoznačnému vítězství přidal 22letý jezdec i prvenství v nedělním závodě.

Pozn.: následující text je převzat z tiskové zprávy.

Do sobotního závodu vyjížděl Mičánek až ze čtvrté startovní řady, neboť v kvalifikaci dosáhl až sedmý čas. „Nepodařilo se mi zajet nejrychlejší okruh samostatně, většinou mě v zatáčce přibrzdili soupeři. V závěru kvalifikace jsem byl dokonce jedenáctý,“ uvedl Mičánek. V samotném závodě ale potvrdil své kvality i jezdeckou rozvahu. Už v sedmém kole se dostal na první místo a tuto pozici si udržel až do cíle. Ovšem v posledních třech kolech na něj začal nebezpečně dotírat Hubert Haupt. Mičánek v závěru zariskoval, odrazil útok svého soupeře a do cíle dojel s náskokem téměř pěti sekund. Navíc tři kola před cílem zajel ze všech jezdců nejrychlejší kolo závodu. Kiril Černov, druhý jezdec týmu, skončil na 25. místě. „Na nováčka odvedl solidní výkon a naznačil své jezdecké kvality,“ poznamenal vedoucí stáje Jiří Mičánek senior.

Samotnému závodu předcházelo v Mičánkově týmu malé drama. Při čtvrtečním testování vypověděla na voze Porsche Carrera RSR poslušnost převodovka. „Problém byl v tom, že v celém Německu se v pátek slavil Den sjednocení a nikde se nepracovalo. Podařilo se nám přes šéfy firmy domluvit, že brzy ráno přijedou mimořádně mechanici a pokusí se závodu odstranit. Už v 6:00 jsem byl v centrále Porsche ve Weissachu, který je naštěstí vzdálen pouhých sto kilometrů od Hockenheimu. Problémy způsobil jeden povolený šroubek v převodové skříni, jednalo se o chybu při výrobě. Pro mě bylo nejvíce cenné, že jsem mohl v továrně nahlédnout pod pokličku a podívat se, jak se taková závada odstraňuje. V pátek jsme už ale nestihli trénink,“ dodal šéf stáje.

Mičánek vyjížděl do nedělního závodu z první řady, po startu byl chvíli druhý. Ale již po polovině úvodního okruhu se dostal na první místo a získal na své soupeře náskok šesti sekund. Po první havárii jej ale ztratil, neboť vozy se sjely za Safety Carem těsně za sebou. Totéž se opakovalo i po druhé hromadné havárii. Taktickou jízdou ale Mičánek prvenství uhájil a na stupních vítězů poslechl letos už popáté českou hymnu. Další jezdec stáje Mičánek Motorsport, Kiril Černov z Ruska, skončil na 16. místě.

Z Německa ještě Mičánek odcestoval na pondělní a úterní testování do francouzského Dijonu. V závěru sezony na něj čeká ještě 26. října finálový závod seriálu Poháru Porsche Carerra, který se uskuteční opět na okruhu v Hockenheimu.

Výsledky sobotního závodu: 1. Mičánek (ČR) 30:02,044, 2. Haupt –4,9, 3. Scholze –9,6, 4. Sayfarth (všichni Něm.) –12,8.

Výsledky nedělního závodu: 1. Mičánek (ČR) 30:12,678, 2. Dolens –2,045, 3. Haupt (oba Něm.) –2,794.