Mazda Kaan vítězem L.A. Design Challenge

Mazda Kaan vítězem L.A. Design Challenge: titulní fotka Podle amerických porotců letos nejzajímavější auto v designérské soutěži prezentovala značka Mazda.

Soutěž L.A. Design Challenge už zná svého vítěze. Stala se jím studie Mazda Kaan, vysokorychlostní dálniční elekromobil určený pro pelotonový typ závodění. Vítězi rozhodně gratulujeme, přestože bude pro většinu lidí poměrně překvapivé. Jak by to dopadlo, kdybychom koncepty hodnotili u nás?

U čtenářů auto.cz to na celé čáře vyhrála „trojživelná“ studie Honda The Great Race, která v anketě obdržela 38,1 % hlasů a podle rekací v diskuzi se líbila i čtenářům AUTOFUN. Druhé místo vyhlasovala na auto.cz studie Mitsubishi MMR25 se 20,5 % hlasů a na vítěznou mazdu zbylo s 10,6 % až třetí místo. Těsně jí následovalo Audi R25 (9,8 %) a BMW Salt Flat Racer(9,1 %). Ostatní kreace jen paběrkovaly: VW Bio Runner získal 6,8 %, projekt Chapparal Volt od General Motors skončil se 4,5 procenty třetí od konce, Mercedes-Benz Formula Zero získal jen 3,8 % a beznadějně poslední skončila se 3 % studie Toyota Le Mans Racer.