Mičánek vyhrál Porsche Super Sport Cup ve Spa

Mičánek vyhrál Porsche Super Sport Cup ve Spa: titulní fotka O víkendu patřil belgický okruh ve Spa-Francorchamps českému závodníkovi Jiřímu Mičánkovi ml., když v šampionátu Porsche Super Sport Cup získal v sobotu druhé místo a v neděli s náskokem vyhrál.

Český automobilový závodník Jiří Mičánek ml. zvítězil v nedělním závodě seriálu Porsche Super Sport Cup na belgickém okruhu ve Spa. Ve stejném závodě v sobotu skončil na druhém místě.

Nedělní úspěch je o to cennější, že se celý závod jel za hustého deště na mokré trati. Po vydařeném startu byl Mičánek mezi čtyřiceti jezdci po prvním kole druhý. Hned v následujícím okruhu se usadil na prvním místě a svůj náskok před soupeři, navzdory houstnoucímu dešti, postupně zvyšoval. V cíli měl před druhým v pořadí Němcem Scholzem k dobru 9 sekund.

„Závod byl sice oproti sobotě pomalejší. Důležité ale je, že Jirka neudělal žádnou chybu. I když se mu nějaké drobnosti ještě dají vytknout. Protože na vodě příliš rád nezávodí,“ uvedl šéf stáje Jiří Mičánek senior.

Své první vítězství v seriálu Porsche Super Sport Cup dosáhl Mičánek s novým vozem RSR. „Hlavní byl krásný pocit, když jsem na stupních vítězů v Belgii slyšel českou hymnu,“ poznamenal ke svému úspěchu jednadvacetiletý Mičánek, který bude startovat v tomto seriálu ještě 13. a 14. září na německém Lausitzringu. Oba tyto závody se uskuteční pouhý den po Mičánkových dvaadvacátých narozeninách.

Výsledky: 1. Mičánek (ČR) 30:19,211, 2. Scholze –9,145, 3. Seyffarth (oba Něm.) –9,543.