Roger Goldammer - světový šampión ve stavbě motocyklu

Roger Goldammer - světový šampión ve stavbě motocyklu: titulní fotka Kanadský stavitel motocyklů, Roger Goldammer, vyhrál se svým strojem Goldmember soutěž Official World Championship of Custom Bike Building.

V Americe proběhl další ročník soutěže Official World Championship of Custom Bike Building (volně přeloženo: oficiální světový šampionát ve stavění motocyklů). Do finále šampionátu, do kterého se přihlásilo přes 2 000 účastníků, bylo nakonec vybráno 68 motocyklů z 13 zemí světa.

V dílčích kategoriích se také sváděl urputný boj. Ve třídě „2008 Metric World Champion“ zvítězil Američan Jim Giuffra s motocyklem Er Hed; v kategorii Best Modified Harley-Davidson Prize porota přiřkla vítězství Locku Bakerovi z USA, který svůj motocykl pojmenoval White Line Nightmare.

Celkovým vítězem soutěže se stal Roger Goldammer se svým strojem Goldmember. Jedná se o sportovní motocykl, jehož srdcem je kompresorem přeplňovaný jednoválec o objemu 960 ccm. Agregát je původem z motocyklu Harley-Davidson, ale byl kompletně přepracován a komu by nestačil výkon dopovaný kompresorem, může na krátkou chvíli použít i systém NOS (nitro-oxygen).